Technológie tlače


Termografia

Veľmi zaujímavá technológia tlače vianočných pozdravov. Je k nej potrebná raznica s motívom alebo textom, ktorý sa natlačí farbou na papier. Ihneď, pokiaľ je farba ešte mokrá ide výrobok do ďalšieho stroja, v ktorom sa pokryje špeciálnym práškom. Prášok sa prichytí na mokré miesta a zvyšok je odstránený. Potom sa prášok zahreje až na 500 stupňov Celzia. Tým prášok nabotná a vytvorí priestorovú štruktúru.

termografia      

 

Horúca ražba

Technológia tlače, pri ktorej sa za teploty okolo 130 C pri použití razníc a vysokého tlaku nanáša raziaca fólia na papier. Uvedená technológia umožňuje natlačiť skutočne zlatú farbu na novorenku, akú nie je možné natlačiť digitálnymi tlačiarňami alebo ofsetom.

horuca_razba      <

 

Slepotlač

Za použitia razníc sa pri vysokom tlaku vytvára na papieri štruktúra. Na papier sa prenesie motív z razníc. Získava sa tým plasticita a lom svetla na plochách dodáva výrobku nezvyčajný efekt vianočného pozdravu.

 

Reliéfna ražba

Je to kombinácia horúcej ražby a slepotlače. Na papier sa nanáša raziaca fólia a zároveň sa papier lisuje do požadovaného tvaru. Lom svetla na raziacej fólii dodáva výrobkom vysokú exkluzivitu.

reliefna_razba                              

 

Digitálna tlač

Dnes veľmi rozšírená technológia tlače, vzhľadom na možnosti, ktoré poskytuje. Pri digitálnej tlači sa nanáša tonerový prášok na papier a tam sa zapeká. Výhodou tlače je rýchlosť a možnosť tlače od jedného kusa. Nie je potrebná žiadna raznica, čo znižuje náklady pri malých počtoch.

digitalna_tlac

 

Výsek

Vďaka výseku môže výrobok dostať rôzny tvar. Okraje môžu byť guľaté, zúbkaté a podobne. Na výsek je potrebná výseková forma.

vysek       

 

Digitálny výsek

Laser umožňuje vytvoriť tvar výseku, ktorý je členitejší a zložitejší ako klasický výsek. Nie je nutná ani výsekový forma.

digitalny_vysek 

Späť


Copyright © 2008 - 2024 Pamas. Všetky práva vyhradené.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií v päte stránky "GPDR"