6 tipov


6 tipov: Čo by nemalo chýbať v novoročnom pozdrave

Novoročným pozdravom dávate niekomu najavo svoju vďaku a úctu. Firmy odosielajú každý rok až niekoľko stoviek. No na to, aby splnili svoj účel, by mali dodržiavať aj určité pravidlá. Na čo by sme pri pozdravoch nemali zabudnúť?

Po výbere novoročenky, jej farby, ozdôb či dizajnu, by sme sa mali zamerať aj na jej ďalšie dôležité súčasti:

1. Oslovenie prijímateľa

V pozdrave môžete prijímateľa osloviť menom, pozdrav bude osobnejší a prijímateľ si ho bude viac vážiť. Dáte mu zároveň najavo, že mu pozdrav neposielate iba z povinnosti. To znamená, že ho nedá nabok spolu s ostatnými novoročenkami, v ktorých bolo iba blahoprianie a nič viac.

Nie je ale pravidlo, že v každom pozdrave musíte uviesť aj meno prijímateľa. Je pochopiteľné, že ak posielate niekoľko stoviek pozdravov, postačí pekný verš, podpis a vaše logo.

2. Čo by mal obsahovať vianočný text

Problém s výberom vhodného verša určite mať nebudete. Existuje množstvo pekných vianočných textov, ktoré vyjadria to, čo potrebujete povedať. Myslite hlavne na to, že by ste sa mali poďakovať za spoluprácu v uplynulom roku. Ďalej v ňom taktiež vyjadrite, čo prijímateľovi v novom roku želáte. Či už sú to pracovné úspechy, veľa zdravia a šťastia, želania nemôžu chýbať.

Stačí, ak bude text neutrálny. Nemal by obsahovať náboženský kontext a s humorom buďte tiež opatrní. Pokiaľ vám ide o serióznu spoluprácu s prijímateľom, humor nechajte radšej bokom.

Dajte si pozor aj na gramatiku, pretože chyby by sa v pozdrave nemali objaviť. Slovo Vianoce píšeme, samozrejme, vždy s veľkým písmenom. No spojenie vianočné sviatky napíšeme s malými písmenami, pretože nejde o vlastné mená. Nový rok napíšeme s veľkým N , keď označujeme iba 1. január. Malé začiatočné písmená v spojení nový rok použijeme, keď máme na mysli celý nasledujúci rok.

3. Poďakovanie patrí všetkým

Ak posielate pozdrav firme a spolupracovali ste s viacerými jej zamestnancami, venujte hromadné poďakovanie za spoluprácu všetkým a poprajte im šťastný Nový rok. Pozdrav môžete poslať aj svojim potenciálnym klientom, s ktorými sa chystáte uzavrieť zmluvu alebo s nimi plánujete v budúcnosti nejako spolupracovať.


4. Ako má vyzerať podpis?

Najideálnejšie je, keď sa na pozdrav podpíšete vlastnoručne. Podpis sa môže nachádzať priamo pod veršom. Na pozdrav by sa mal podpísať majiteľ firmy, v druhom prípade to môže byť človek, ktorý s príjemcom spolupracoval.

5. Do novoročenky patrí aj logo firmy

Spolu s podpisom by malo na novoročenke figurovať aj logo firmy, ktorá pozdrav odosiela. Úlohou loga je pripomenúť prijímateľovi, od koho pozdrav dostal, a zafixovať sa mu lepšie do povedomia. Nemalo by byť však v príliš veľkej veľkosti. Na prvom mieste má byť myšlienka novoročného pozdravu, nie reklama vášho loga.

6. Doručenie načas

Počítajte s tým, že nie ste jediní, kto bude posielať veľké množstvo vianočných pozdravov. Buďte pripravení a odošlite ich prvý alebo druhý decembrový týždeň. Neskôr už majú ľudia dovolenky a nemusia váš pozdrav zachytiť. Pozdrav odošlite v obálke, ktorá zodpovedá veľkosti novoročenky.



Pridať príspevok
Meno:
Názov príspevku:
Príspevok:

Späť


Copyright © 2008 - 2024 Pamas. Všetky práva vyhradené.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií v päte stránky "GPDR"