pohľadnica vlastnými rukami


Vytvorte jednoduchú vianočnú pohľadnica vlastnými rukami

Keď ľudia s príchodom Vianoc dostanú nákupnú horúčku, tak písať vianočné pohľadnice pre svojich najbližších je to posledné, na čo myslia. Majú totiž plnú hlavu starostí s nakupovaním darčekov.
Je veľmi smutné skonštatovať, že v tomto zhone sa úplne zabúda na pravú podstatu Vianoc. A pritom stačí tak málo – nemusíme prekvapiť našich najbližších najkrajším a najdrahším darčekom. Malý ručne robený darček do ktorého vložíme svoje srdce dokáže mnohokrát potešiť človeka viac ako darček, ktorý narýchlo kúpime v obchode. A to isté platí aj pre vianočné pohľadnice. Veľa ľudí vôbec ani len netuší, aké pekné veci sa dajú vyrobiť pomocou jednoduchých vecí, ktoré má doma určite každý z nás.


V nasledujúcich riadkoch vám prinášame návod, ako si môžete v pohodlí domova vytvoriť jednoduchú vianočnú pohľadnicu.
Budete potrebovať zelenú vlnenú plsť a pár kúskov plste z iných farieb. Zo zelenej plste si vystrihnite tvar stromčeka a z farebných plstí vystrihnite gule rozdielnych veľkostí, ktoré budú predstavovať vianočné gule na stromčeku. Stromček rovnako ako aj jednotlivé ozdoby nalepte či už na kartón alebo iný tvrdý papier pomocou tavnej pištole. Takto vytvorené pohľadnice dozdobte vianočným vinšom a je to!!!

Vytvorte jednoduchú vianočnú

Typickým symbolom Vianoc je aj snehuliak. Skúste nájsť doma niekoľko bielych gombíkov troch rôznych veľkostí , z ktorých vytvoríte telo snehuliaka. Odporúčame, aby ste základňu pohľadnice zvolili v tmavšej farbe, aby na nej gombíkový snehuliak lepšie vynikol. Oči a nos dokreslite čiernou fixkou. V prípade, že nájdete maličké gombíky, použite ich ako snehové vločky.
Je aj množstvo iných nápadov, ako sa dá vianočná pohľadnica vyrobiť. Nebojte sa experimentovať. Najmä deti majú často super nápady, preto strávte s nimi predvianočný čas aj pri tvorení vianočných pohľadníc.
A keď´ príde čas, že za oknom nasneží – takáto pohľadnica zaiste každého poteší.

Späť


Copyright © 2008 - 2024 Pamas. Všetky práva vyhradené.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií v päte stránky "GPDR"